دسته بندی محصولات

توزیع و پخش مویرگی

توزیع و پخش مویرگی
توزیع و پخش مویرگی
توزیع و پخش مویرگی
توزیع و پخش مویرگی

 توزیع و پخش مویرگی رساندن محصولات تا آخرین فروشنده است. توزیع و پخش مویرگی با الهام از سیستم توزیع گردش خون در بدن موجودات زنده بنیان نهاده شده است. بدین ترتیب که با توجه به آناتومی بدن انسان گردش خون در بدن از قلب شروع شده و پس از شاهرگ و سرخرگ‌ها توسط مویرگ‌ها به تمام نقاط بدن انسان در جریان است. نکته قابل توجه این است که شارش و جریان حاصله از قلب به‌عنوان مرکز تپنده و همیشه فعال شروع می‌شود و این نکته کلیدی در مقوله شبکه توزیع توزیع و پخش مویرگی کالا و خدمات می‌باشد. یعنی با شبیه‌سازی که از سیستم گردش خون بدن شد جریانی از خون تازه و گرم در تمام اوقات شبانه روز و سالیان متمادی در شریان‌های بدن از شاهرگ تا ریزترین مویرگ‌های بدن دائما فرستاده می‌شود و البته مقداری از آن توسط سیاهرگ بازگشت داده می‌شود، می‌توان بیان کرد توزیع توزیع و پخش مویرگی شیوه‌ای است که می‌باید از یک مرکز که می‌تواند شرکت یا هر یک از نمایندگی‌های آن باشد به توزیع کالا و خدمات بپردازد و جریانی مستمر و دائمی و بدون وقفه را شروع نماید. اما باید گفته شود که در عمل توزیع توزیع و پخش مویرگی یک شیوه نوین نیست زیرا همان‌طورکه انواع کانال‌های توزیع را بررسی نمودیم تمام کانال‌های توزیع مطرح شده از شرکت تولیدی گرفته تا خرده‌فروشی‌ها و دکه‌ها همگی با هم یک سیستم توزیع فیزیکی که از قلب شروع و به مویرگ‌ها ختم می‌شود را شکل داده‌اند.

 توزیع و پخش مویرگی نظام و تفکری است که می‌بایست در تمام بنگاه‌های اقتصادی مورد توجه جدی قرار گیرد. توزیع توزیع و پخش مویرگی فقط خاص شرکت‌های عرضه‌کننده‌ی محصولات صنایع غذایی و بهداشتی و آرایشی نیست.

 امروزه تولیدکنندگان و عرضه کنندگان تجهیزات آشپزخانه، لوازم خانگی، مبلمان، انواع ابزارآلات صنعتی و مصرفی و

 می توانند با پیاده‌سازی مدیریت توزیع توزیع و پخش مویرگی از مزایای فراوان آن خودشان را بهره‌مند سازند. نکته‌ی مهم طراحی درست این نظام و تعهد و حمایت مدیران ارشد برای اجرای آن است.

 توزیع توزیع و پخش مویرگی، مزایا و معایب:

مزایا:

.1 جمع‌آوری اطلاعات دقیق‌تر و به روزتر از بازارنیروهای شاغل در توزیع توزیع و پخش مویرگی چون با آخرین حلقه‌ی نظام توزیع یعنی خرده‌فروشان ارتباط دارند و حتی هنگامی که در محل کسب خرده‌فروشان هستند امکان ارتباط آن‌ها با مصرف‌کنندگان و شنیدن صدای آن‌ها بیشتر است، در معرض اطلاعات دقیق‌تر و به روزتر هستند.

 فقط لازم است نیروها با چشم باز، گوش شنوا، و مغز فرصت سنج در کسب اطلاعات کوشا باشند و بتوانند با گزارش‌نویسی دقیق و گزارش‌دهی شایسته این اطلاعات را به مدیران خویش جهت تصمیم گیری منتقل سازند.

قبول کنیم که نمایندگی‌ها و عمده فروشان به اندازه‌ی نیروهای خود شرکت در ارائه‌ی اطلاعات موفق نیستند یا بخشی از آن را سانسور می‌کنند.

 .2پوشش بیشتر بازار

 تفکر توسعه‌ی بازار بر این است که برای بلندمدت کار کند و بسترهایی را فراهم سازد تا در طولانی مدت در بازار حضورداشته باشد؛ یکی از این راه‌ها، شناخت بیشتر بازار هدف از شرکت مربوطه و محصولات آن است. برای همین است که شرکت‌ها هزینه‌های سرسام‌آور تبلیغات و ارتباطات را می‌پذیرند.

حال یکی از بهترین راه‌ها، در معرض دید مشتریان و مصرف‌کنندگان بودن محصولات است.

با به‌ کارگیری نظام  توزیع و پخش مویرگی، با هدف قرار دادن محصولات در ویترین فروشگاه‌ها، حتی آن‌هایی که فروش پایینی دارند، عملا پوشش بازار بیشتری خواهید داشت و به این طریق اقدامی در ماندن در بلندمدت انجام شده است.

 .3 ارتباطات گسترده‌تر با مشتریان

با تهیه‌ی بانک اطلاعاتی از تمام خرده‌فروشان، امکان ارتباطات بیشتر با آن‌ها را فراهم می‌سازید؛ برای مثال از طریق ایمیل، تلفن، و فکس آخرین اطلاعات را به ایشان منتقل می‌کنید تا دریافت کنند. همچنین با خیال راحت‌تر مشوق‌های انگیزشی خودتان را به آن‌ها می‌رسانید.

.4کاهش ریسک از دست دادن مشتری

 هنگامی که شما یک بنکدار یا عمده‌‌فروش را از دست می‌دهید، ممکن است درصد قابل توجهی از سهم بازارتان را ازدست داده باشید، اما اگر به هر دلیل ارتباط شما با یک خرده‌فروش قطع شود، فقط درصد ناچیزی از سهم بازار کم می‌شود و امکان جایگزینی آن نیز سریع‌تر و ساده‌تر خواهد بود.

5. کاهش سوختی پول

 در کنار توضیحات ارائه شده، اگر با یک عمده‌فروش یا بنکدار مشکل مالی پیدا کنید یا خدای نکرده ایشان ورشکست شوند، بخش قابل توجهی از سرمایه‌ی شما درگیر می‌شود. اما این احتمال در هنگام مواجهه با خرده‌فروشان بسیار پایین است.


 .6افزایش قدرت چانه‌زنی شرکت

 عمده‌فروشان به دلیل خریدهای کلان، قدرت چانه‌زنی بیشتری داشته و امتیازات بزرگ‌تری از شرکت‌ها دریافت می‌کنند که میزان آن برای خرده‌فروشان بسیار پایین بوده و شما خودتان را اسیر شبکه‌ی توزیع نکرده‌اید.

 .7کاهش احتمال شکل‌گیری رقبای جدید در توزیع و پخش مویرگی

 در بازار شاهد هستیم که شرکت‌ها با اسیرکردن خودشان در دست عمده فروشان و بنکداران عملاً با خرده‌فروشان ارتباطی ندارند و چون این توزیع‌کنندگان بزرگ هستند که بازار را در دست دارند، زمانی می‌رسد که آن‌ها با داشتن سرمایه‌ی بالا و دکان، خودشان را از شرکت تولیدکننده بی‌نیاز می‌بینند و بنابراین خودشان با احداث یا خرید کارخانه و معرفی برند خودشان رقیب قدری برای آن شرکتی می‌شوند که از بازار توزیع هم بی‌خبر است.

 اخیراً با شکل‌گیری دهکده‌ی جهانی و تعاملات روزافزون و ساده شده‌ی کشورها، دیگر بنکداران و عمده‌فروشان خودشان‌ را از روی آوردن به سمت تولید و درگیرشدن در پیچ و خم‌های آن نیز خلاص می‌کنند و با عقد قرارداد با تولیدکنندگان خارجی بخصوص چینی‌ها، تولید را به صورت مدیریت بدون کارخانه پیش می‌برند و خودشان با تیزهوشی قابل تحسین درمدیریت برند، مدیریت نوآوری، و مدیریت بازاریابی و فروش، انرژیشان را صرف می‌کنند. پس شرکت‌ها هم باید مواظب رقیب پروری از سوی خودشان باشند.

 .8کاهش امکان زیر فروشی

 بنکداران و عمده‌فروشان چون به صورت کلان خرید می‌کنند و بنابراین از تخفیفات لازم برخوردار می‌شوند، بعضی ازمواقع از شرکت تولیدکننده به‌عنوان بانک راحت خود استفاده می‌کنند، به این معنی که پس از تهیه‌ی جنس آن را زیر قیمت مقرر شده به بازار عرضه می‌کنند و عملاً با کاهش سود، یا در مواردی گذشت از سود، تأمین نقدینگی‌شان را انجام می‌دهند.

 حال این شرکت اصلی است که با معضلاتی چون چند نرخی شدن جنس در بازار، کاهش قدرت فروش خودش، در اختیار قراردادن بازار به رقبا و …مواجه می‌شود.

 .9جریان دائم نقدینگی در توزیع و پخش مویرگی

با پیاده‌سازی و اجرای نظام توزیع توزیع و پخش مویرگی، شرکت‌ها درگیر خرده پول بیشتری نسبت به قبل می‌شوند و رقم چک‌ها کمکی شود. اما درکنار کاهش ریسک که توضیح داده‌شد، جریان دائم و هر روزه‌ی پولی به شرکت است که خود در مدیریت پول و نقدینگی در بازار امروزه حائز اهمیت است.

 .10امکان تفویض اختیار بیشتر به شعبات

 شرکت‌ها با به کارگیری نظام توزیع توزیع و پخش مویرگی با راه‌اندازی شعبات در سراسر کشور که گاه با ده شعبه‌ی کل کشور قابل پوشش است، و ارائه‌ی اختیارات به مدیران شعبات درست انتخاب شده و درست آموزش دیده شده، امکان مدیریت بر بازار با به کارگیری اصول سرعت، دقت، و کیفیت را مهیا می‌سازند.

 سایر مزایای  توزیع و پخش مویرگی

 در کنار مزایای اصلی یاد شده برای نظام توزیع توزیع و پخش مویرگی، این سیستم، مزایای دیگری هم دارد که به ذکر عناوین آن‌ها اکتفا می‌شود:

 گسترش سهم بازار در بین عاملان فروش بیشتر و یاوران بیشتر در بازار

  افزایش سود در بلندمدت به دلیل کم کردن هزینه‌های توزیع سیستم بنکداری و عمده‌فروشی و کاهش سوختی پول، و

  افزایش چابکی سازمان و امکان سریع‌تر پیاده‌شدن تفکرات شرکت در بازار

  پیشینه‌سازی فروش با به کارگیری نیروهای شایسته و آموزش مناسب آن‌ها

 ارائه‌ی خدمات بهتر و بیشتر به مشتریان با سرعت مناسب

  افزایش انعطاف‌پذیری در برابر تغییرات احتمالی بازار

  کنترل بیشتر بر هویت برند

  هم‌ترازی بیشتر هدف‌های شرکت با هدف‌های مشتریان

  ساختن زیر ساخت‌های محکم در بازار

 سرعت عمل در رساندن محصولات به خرده‌فروشان و حذف یا کم‌کردن هزینه‌های انبارداری آن‌ها

  قابلیت حمل مستقیم و کاهش ضایعات حل مجدد

  حمایت بیشتر از خرده‌فروشان

  ارتقای برنامه‌های ضمانت

  ارتقای امکان ترویج در محل خرده‌فروشی‌ها

  مدیریت بهتر و بیشتر بر موجودی کالا و برنامه‌های انبارگردانی

  مدیریت بهتر مرجوعی‌ها

 پشتیبانی فروش

  امکان بیشتر تولید سفارشی

  آموزش مرتبط با محصول و تکنیک‌های فروش برای خرده‌فروشان

  ارتقای حس همدلی بیشتر بین شرکت و خرده‌فروشان

  کنترل عملکرد توزیع توزیع و پخش مویرگی با گفتگوی دوطرفه با خرده‌فروشان

  دقت بیشتر در انتخاب شرکای تجاری با حضور مرتب در بازار

  ارتقای دیدگاه فعالیت تیمی و نگرش سیستمی در سازمان

  مدیریت شایسته‌تر تغییر با درک بهتر از بازار و عملکرد رقبا

  کاهش امنیت روانی برای مدیران شرکت

 معایب توزیع و پخش مویرگی :

 .1پر هزینه و گسترده می‌باشد در نتیجه مدیریت و هماهنگی در این سیستم کمی مشکل است.

 .2گاهی امکان گسترش مویرگ‌ها به بعضی نقاط وجود ندارد.

 

 

در مورد این مطلب نظر دهید. ایمیل و شماره تماس فقط برای مدیریت نمایش داده می شود.

شرکت برگ سیستم، در حال حاضر علاوه بر این که نماینده رسمی فروش، پیاده­‌سازی، بومی­‌سازی، سفارشی‌سازی و تنها عامل اعطای نمایندگی شرکت ترکیه­‌ای لوگو در ایران می­‌باشد، خود نیز محصولاتی نرم‌افزاری جدیدی را تولید می‌نماید که هم به صورت مستقل قابل استفاده هستند و هم به صورت یکپارچه با نرم افزار های ERP شرکت لوگو، قابلیت کارکرد دارند که لیست این محصولات در وب سایت قابل مشاهده است.

شرکت برگ سیستم ارائه دهنده  نرم افزار های ERP در صنایع مختلف از جمله پخش و توزیع ، خرده فروشی، فروشگاهی، تولیدی، بازرگانی و پیمانکاری، در سال 1390 تاسیس شد. این شرکت نماینده رسمی محصولات ERP شرکت ترکیه‌ای Logo Business Solution می‌باشد. کارشناسان شرکت برگ سیستم از سال 1383 تجربه پیاده‌سازی نرم‌افزارهای Logo از جمله Tiger 3 Enterprise ،Tiger 3 ،Go 3  را دارا بوده و پروژه‌های مهمی را چه در سطح ملی و چه در سطح بین‌المللی به سرانجام رسانده‌اند.